Description
Glavne prednosti ovog rješenja u usporedbi s diskontinuiranim sustavom istog dnevnog kapaciteta su sljedeće:
- Manja potrošnja goriva
- Automatski istovar pepela
- Manje opterećenje u vatrostalnom materijalu
- Manje dimenzije
Postrojenje je projektirano i proizvedeno u skladu s propisima Europske direktive 76/2000 / CE (WID).
Upravljanje postrojenjem – Iskorištavanje
Postrojenje je dizajnirano za kontinuirani rad 24 sata dnevno, 7 dana u tjednu, godišnje razdoblje od 300 dana; Planirano je 65 dana za zaustavljanja i / ili rutinsko i izvanredno održavanje.
Rad će biti organiziran u tri 8-satne smjene, a svaki će se smjenski sastav sastojati od najmanje:
- 2 radnika, po mogućnosti kvalificiranim tehničarima za željezo i čelik
- 1 stručnjak za elektrotehniku ili elektroniku
- 1 stručnjak kvalificiranog za rad s parnim kotlovima, po mogućnosti stručnjak za toplinsku tehnologiju
Operativni tim mora biti u stanju komunicirati s nekim tko je odgovoran za upravljanje postrojenjem u svako doba, a od njega će se u svakom slučaju tražiti da zajamči njegovu dostupnost.
Pravne upute za emisije
Postrojenje će biti projektirano u skladu sa zakonodavstvom utvrđenim u točki 1.
Osobito:
- veličina komore za prethodno izgaranje predviđena je za temperaturu ne nižu od 1100 °C, s vremenom zadržavanja od najmanje 2 sekunde i s koncentracijom slobodnog kisika ne manjom od 6%
- sonde su predviđene za mjerenje i bilježenje temperature u komorama za izgaranje i pred izgaranje
- predviđena je sonda za kontinuirano mjerenje i bilježenje koncentracije kisika koja izlazi iz komore za naknadno izgaranje
- predviđene su sonde za bilježenje razina HCl, CO, COT, NOx, Sox
- srednje dnevne granične vrijednosti i vrijeme koncentracije glavnih onečišćujućih tvari u emisijama (Europski WID br. 76/2000 / CE) su sljedeće
Opis procesa spaljivanja
Otpad se ukrcava u sanduk za utovar u spalionicu pomoću spremnika s kotačima prikladnog kapaciteta koji se automatski podiže i odlaže u sanduk za utovar.
Jednom kada je omogućen sustav punjenja, otvorit će se gornji otvor grobnog sanduka i otpad će se utovariti u kutiju za punjenje, a gornja vrata kutije za punjenje će se zatvoriti.
Nakon toga se otvaraju vatrostalna obložena vrata giljotinskog tipa, koja izoliraju sanduk za utovar od rotacijske peći, a hidraulična pumpa zatim napuni otpad u peć.
Kasnije se pumpa vraća i vrata se zatvaraju.
Slijede daljnji ciklusi utovara, u skladu s planiranim redoslijedom utovara.
Djelovanje otvora napunjenog spremnika, izolacijskih vrata i hranilice za pumpu međusobno je povezano s uvjetima izgaranja u spalionici. Zapravo, rotacijsku komoru za izgaranje opskrbljuje sustav automatskog punjenja, kontroliran prema temperaturi same komore.
Ako dođe do abnormalnog povećanja temperature koja prelazi vrijednost postavljenu za komoru za izgaranje ili ako postoje drugi hitni uvjeti koje određuje sustav upravljanja, mikroprocesor onemogućuje punjenje i može se ponovno pokrenuti tek kada se parametri koji su uzrokovali onemogućavanje vrate u normalne radne vrijednosti.
Otpad se postupno spaljuje u nagnutoj rotacijskoj peći s dovoljnom količinom zraka za ispuštanje zapaljivih plinova u statičku sekundarnu komoru u kojoj se odvija konačna oksidacija.
Rotacijom peći otpad se pretvara u poboljšanje kontakta sa zrakom za izgaranje i abrazijom smanjuje veličina sastojaka otpada.
Rotacija nagnute peći također uzrokuje postupno dopremanje otpada izgaranja iz područja utovara u područje ispuštanja pepela.
Oprema može raditi 16 do 24 sata dnevno bez potrebe za zaustavljanjem zahvaljujući automatskom sustavu za odvođenje pepela.
Zrak za izgaranje u peći napaja se putem ventilatora primarnog zraka, a plamenik je predviđen i za pokretanje i za potporu izgaranju.